My shopping cart
Your cart is currently empty.
Continue ShoppingFREE SHIPPING ON ORDERS OF $100 (International & Oversize Items Excluded)
Honolulu Sword & Shield J2K Aero Hybrid Plus Pickleball Paddle
Honolulu Sword & Shield J2K
The J2K features an engineered Aero Hybrid Plus shape combining elongated paddle power with standard shape control. Built with 100% ARAMID FIBER DuPont™ Kevlar® surface and Connected Reflex Technology™ for exceptional performance from beginners to pro-level players.
Ideal for players seeking faster hand speed, enhanced power, spin, large sweet spot, and superior control. The hybrid design delivers exceptional power without sacrificing hand speed or control.
Free shipping on orders over $100 across Canada. Experience the ultimate hybrid paddle performance.
| Specification | Details |
|---|---|
| Average Weight | 8 oz oz |
| Handle Circumference | 4.125" |
| Handle Length | 5.5" |
| Paddle Length | 16.2" |
| Paddle Width | 7.8" |
| Core Thickness | 16mm |
| Warranty | 1 Year |
Sign up for our mailing list to receive new product alerts, special offers, and coupon codes.